فوت 2 زائر ایرانی در عربستان

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از فوت دو زائر ایرانی در عربستان به علت نارسایی قلبی خبر داد و گفت: اکنون 25 هزار و 500 زائر ایرانی در مکه مکرمه حضور دارند.
به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت، حمید محمدی با تشریح آخرین وضعیت زائران بیت الله الحرام گفت: اکنون 25 هزار و 500 زائر وارد مکه مکرمه شدند و 11 هزار و 500 زائر نیز در مدینه منوره هستند که به تدریج به مکه می آیند.
وی ادامه داد: آخرین پرواز مدینه قبل زائران 20 شهریور ماه انجام می شود و آخرین پرواز زائران مدینه بعد نیز 26 شهریور ماه در فرودگاه جده می نشیند.
محمدی تصریح کرد: اوضاع کلی حمل ونقل، مسکن، تغذیه، بهداشتی و پزشکی زائران خوب است و تاکنون مشکل خاصی نداشتیم.
معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت درمورد تعداد فوتی های حج امسال گفت: تاکنون دو زائر مرد که از مشکلات قلبی رنج می برند، دارفانی را وداع گفتند و بقیه زائران در سلامت کامل به سر می برند.
وی درباره اجرای طرح ویلچر افزود: به دلیل ساخت وساز در حرم امن الهی، هتل های زائران دور از کعبه است و حتی ایستگاه اتوبوس تا خود حرم الهی حدود دو کیلومتر فاصله دارد. از این رو طرح ویلچر که از سال گذشته آغاز شد امسال نیز ادامه دارد و گروه امداد، سالخوردگان یا کسانی را که برای پیاده روی از توان لازم برخوردار نیستند، از ایستگاه اتوبوس تا حرم الهی با ویلچر منتقل می کنند.
محمدی ادامه داد: در غروب 26 شهریور ماه آخرین گروه زائران مدینه همزمان با آخرین گروه زائران اعزامی از ایران وارد مکه می شوند و در 27 شهریور ماه تمام 64 هزار زائر ایرانی در مکه مکرمه حاضر هستند.
وی درباره شروع مناسک حج گفت: از غروب هشتم ذی الحجه - 31 شهریو ماه -حاجیان به صحرای عرفات منتقل می شوند و امسال برخلاف سالهای گذشته که در ظهر هشتم ذی الحجه اعزام می شدند، به دلیل گرمای کشور عربستان با برنامه ریزی صورت گرفته، در ساعات غروب به عرفات منتقل می شوند.
معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از تعامل خوب مسوولان ایرانی با مسوولان سعودی خبر داد و افزود: تاکنون محدودیت خاص و مشکلی را از سوی مسوولان سعودی مشاهده نکردیم.

خرید کیف تاچ پرس کیف تاچ پرس

/ 1 نظر / 49 بازدید
تم لاین

سلام وب خوبی داری.البته همیشه جا واسه پیشرفت هست.امیدوارم همیشه موفق باشی. به منم سر بزن خوشحال میشم و نظرتو بگو منتظرت هستم. راستی اگه با تبادل لینک موافقی منو با اسم " تم لاین line theme " لینک کن و خبر بده با چه اسمی لینکت کنم.موفق و پیروز باشی ♥